Чавун є вуглецевим сплавом з відсотковим вмістом вуглецю не нижче 2,14%, що відноситься до категорії чорних металів. Це відносно недорогий, але надійний матеріал, томушироко затребуваний виробниками, що випускають продукцію, як для промислового використання, так і для побутових потреб. У процесі експлуатації вироби зазнають зношування та втрати початкових якостей, що призводить до обмеження їх функціональних здібностей та необхідності заміни новими. Які відслужили свій термін пристрою, пристрої, деталі можуть частково компенсувати майбутні витрати, якщо здати їх, як брухт.

Секрет затребуваності вторинної сировини

Попит на чавун, що був у вживанні, пояснюється економічною вигодою його повторного використання промисловцями, оскільки:

  • суттєво скорочується процес отримання прокату відпадає етап видобутку залізняку та її обробки;
  • якісні характеристики металу після переплавки не погіршуються;
  • вторсировина не вичерпується внаслідок своєрідного круговороту (виробник – споживач – брухт – виробник).

В результаті у вигоді залишаються всі учасники процесу, оскільки зберігаються робочі місця, ринок наповнений необхідною продукцією, екологічна обстановка не постраждала від забруднення продуктами розпаду відпрацьованих виробів і людина отримала якусь суму за непотрібну річ

Особливості чавуну

З'єднання заліза, що мають у своєму складі вуглець, набувають підвищеної твердості, але втрачають певну частину еластичності, а також температура їх плавлення в середньому нижче на 3000С. При цьому якісні характеристики багато в чому залежать від різновиду добавки: цементиту, графіту, його відсоткового співвідношення обсягу заліза. Стандартно чавун твердий, але тендітний, якщо в процесі його виробництва не були додані легуючі сполуки. Останні надають металу специфічні параметри, необхідні конкретної продукції, використовуваної за певних умов (підвищена стійкість до перепадів температур, корозії та ін.).

Всі ці моменти впливають як на параметри чавуну, так і його вартість. При прийманні брухту враховується також ступінь ураження корозією.

У нас ви можете здати предмети побутового використання з чермету, відходи господарського виробництва за вигідною ціною з відвантаженням та транспортуванням. Попередніх домовленостей суворо дотримуються.